Romige Courgettesoep - Zoutarm en Gezond

Romige Courgettesoep - Zoutarm en Gezond

Courgettesoep recept zoutarm: romige soep zonder toegevoegd zout, vol van smaak door kruiden. Perfect voor een zoutarm dieet. Klaar in 30 min.

The Spice Club

4,8/5

100% natuurlijke kruidenmixen, toppings en ontbijt, zonder toegevoegd zout en suiker.

Waarom The Spice Club?

Daarom beoordelen klanten ons met een 4,8 uit 5.

  • Smaak

    Probleem: Veel kruidenmixen bestaan grotendeels uit zout, suiker en goedkope vulstoffen.

    Oplossing: 100% pure kruiden en specerijen die échte smaak toevoegen, zonder iets te maskeren.

  • Gezond

    Probleem: De meeste Nederlanders krijgen ongemerkt te veel zout en suiker binnen.

    Oplossing: Onze mixen zijn 100% natuurlijk en vrij van zout en suiker, gezonder koken zonder concessies.

  • Gemak

    Probleem: Elke dag bedenken wat je moet koken kost tijd en energie.

    Oplossing: Met onze mixen en 1000+ snelle recepten zet je in minuten iets lekkers en gezonds op tafel.

50.000+ tevreden klanten

Dit zeggen onze klanten

Een greep uit honderden reviews van onze klanten.

  • Zoutloos koken eindelijk makkelijk

    Sinds ik zoutloos moet eten is koken een stuk lastiger. Deze kruiden maken het echt veel makkelijker. Zoveel keuze en alles zit vol smaak.

    Klaziena · Geverifieerde klant

  • Blij verrast

    Via Facebook ontdekt en geprobeerd vanwege een zoutbeperkt dieet. Snel geleverd en we waren meteen enthousiast. Inmiddels alweer opnieuw besteld.

    Peter & Brigitta · Geverifieerde klant

  • Vol smaak, zonder zout

    Door mijn gezondheid moet ik letten op zout, maar deze mixen zijn echt perfect. Zoveel smaak, je mist het zout totaal niet.

    Jerrel · Geverifieerde klant

  • Top service en kwaliteit

    Er ging iets mis met de bezorging, maar het werd meteen opgelost. Nieuwe kruiden snel ontvangen en inmiddels gebruik ik ze met veel plezier.

    Wil · Geverifieerde klant

  • Elke dag in gebruik

    Gebruik de kruiden inmiddels dagelijks en heb al veel varianten geprobeerd. Alles is smaakvol en maakt gezond koken echt makkelijker.

    Claudia · Geverifieerde klant

Het recept

Deze romige courgettesoep is perfect voor wie zoutarm moet eten. Met verse courgette, ui en onze speciale Soep Mix krijg je een volle smaak zonder toegevoegd zout. Klaar in 30 minuten en heerlijk romig door een scheutje crème fraîche.

ingredienten

4 Personen

  • 600 gram courgette, in blokjes gesneden
  • 1 grote ui, gesnipperd
  • 2 teentjes knoflook, fijngesneden
  • 2 theelepels The Spice Club Soep Mix
  • 1 liter groentebouillon (zoutarm, bij voorkeur zelfgemaakt of uit poeder zonder zout)
  • 200 ml crème fraîche light
  • 2 eetlepels olijfolie
  • versgemalen zwarte peper
  • sap van een halve citroen
  • verse bieslook of peterselie voor garnering

bereiding

1. Verhit de olijfolie in een grote soeppan op middelhoog vuur. Voeg de gesnipperde ui toe en fruit deze glazig in ongeveer 5 minuten. Voeg de knoflook toe en bak nog 1 minuut mee.

2. Voeg de courgette blokjes toe aan de pan en bak deze 3-4 minuten mee, zodat ze licht beginnen te kleuren. Bestrooi met de Soep Mix en roer goed door, zodat alle groenten bedekt zijn met de kruiden.

3. Schenk de groentebouillon erbij en breng aan de kook. Laat de soep 15 minuten zachtjes koken tot de courgette volledig zacht is.

4. Haal de pan van het vuur en pureer de soep met een staafmixer tot een gladde, romige massa. Hoe langer je mixt, hoe romiger de soep wordt.

5. Roer de crème fraîche erdoor en verwarm de soep nog even door op laag vuur, maar laat hem niet meer koken. Voeg het citroensap toe en breng op smaak met versgemalen zwarte peper.

6. Verdeel de soep over vier kommen en garneer met verse bieslook of peterselie. Serveer direct met een sneetje volkoren brood.

Informatie over zout

Bij The Spice Club voegen we geen zout toe aan onze producten, omdat we 100% pure ingrediënten willen bieden, vrij van goedkope vulstoffen zoals zout en suiker.

Wil je zout toevoegen aan gerechten dan kan dat uiteraard. Met onze mixen heb jij in ieder geval zelf de controle over je zoutinname, afhankelijk van je smaak en gezondheidsvoorkeuren.

Wil je extra smaak of crunch toevoegen zonder zout? Dan zijn onze toppings een ideale keuze. Ze geven gerechten op een natuurlijke manier meer textuur en diepgang.

SHOP PER CATEGORIE

Pot Ei Topping van The Spice Club

Bestseller Deals

Pot Pasta Mix van The Spice Club

Alle Kruidenmixen

Pot Everything Bagel van The Spice Club

Alle Toppings

Pot Paprikapoeder van The Spice Club

Losse kruiden

Pot Tropical van The Spice Club

Superfoods

Zak chiazaad van The Spice Club met chiapudding en vers fruit

Noten & Zaden

Waarom dit recept werkt (zonder pakjes, zonder zout)

Soep uit pakjes zit vol zout en smaakversterkers (denk 2–3 gram zout per portie). Deze romige courgettesoep - zoutarm en gezond haalt zijn diepte uit verse aromaten en pure kruiden, met alle smaak van zelfgemaakt en niets van wat je niet nodig hebt.

Tips voor het perfecte resultaat

  • Kruiden in olie eerst. Bak de kruidenmix een minuut mee met de aromaten (ui, knoflook) om ze te activeren voor je vocht toevoegt.
  • Laten trekken. Zet het vuur laag zodra alles kookt en laat 15–20 min zachtjes trekken — de smaak diept significant uit.
  • Vers eromheen. Werk af met verse kruiden of een scheutje citroensap voor een frisse afsluiting.
  • Kruiden op smaak, niet op maat. Onze pure mixen bevatten geen zoutvulling, dus je kunt vrij doseren op basis van je eigen voorkeur zonder je zoutinname te overschrijden.

Voedingswaarde per portie

Geschatte waarden per portie (recept voor 4 personen).

Calorieën ±280 kcal
Eiwit 14 g
Koolhydraten 22 g
Vet 12 g
Vezels 4 g
Zout < 0,5 g

Ter vergelijking: veel kant-en-klare vergelijkbare gerechten bevatten volgens het Voedingscentrum 1,5–2,5 g zout per portie.

Past bij deze koken-stijlen

Veelgestelde vragen

Kan ik deze soep dikker of dunner maken?

Voor een dikkere soep: laat langer inkoken (10 minuten extra) of pureer een deel met een staafmixer. Voor dunner: voeg wat extra bouillon of water toe en warm door.

Hoe lang is dit gerecht houdbaar?

In een luchtdichte bak in de koelkast 3–4 dagen. Rustig opwarmen in een pannetje.

Is dit recept vegetarisch en veganistisch te maken?

Dit recept is standaard vegetarisch. Voor een veganistische versie: vervang eventueel gebruikte zuivel door plantaardige alternatieven.

Kan ik dit van tevoren voorbereiden?

Ja, deze bereiding kan tot 24 uur vooruit. Bewaar in een luchtdichte bak in de koelkast.

★★★★★ ★★★★★
4.5 (121 beoordelingen)

Beoordeel dit recept:

Contact

Heb je een vraag? Mail ons op info@thespiceclub.nl